Центр утеплення фасадів
17.04.2019 минеральная вата базальтовый утеплитель

Мінераловатний ущільнювач: утеплення фасадів і покрівель

Дах — один з найважливіших елементів будь-якої будівлі. Саме ця частина споруди більше, ніж інші сприяє небажаному витоку тепла. Більш того, залежно від конструкції покрівлі і використовуваних для її організації матеріалів, тепловтрати через дах можуть становити до 30% від загального витоку тепла. Решта тепловтрати припадає на фасади, вікна і двері. Саме тому так важливо організувати додаткову теплоізоляцію будівлі. Один з найпопулярніших і затребуваних матеріалів, використовуваних в якості ущільнювача, — мінеральна вата. Цей будматеріал має цілу низку переваг, тому відмінно підходить для організації теплоізоляції частих будинків.

Переваги мінераловатного утеплювача

Незважаючи на наявність декількох видів теплоізоляційного матеріалу, мінеральна вата вважається основним утеплювачем. Основна причина — переваги, якими володієданий матеріал. До головних відносять:

 • Низька теплопровідність
 • Екологічність (матеріал виготовлений з природної сировини)
 • Вологостійкість (мінвата з легкістю витримує різні атмосферні
  впливи, може використовуватися як зовні, так і всередині приміщення)
 • Пожежна безпека (матеріал не горючий, не здатний поширювати вогонь,
  витримує температуру до 900 градусів)
 • Стійкість до розвитку грибка і цвілі
 • Прийнятна вартість (такий утеплювач обійдеться дешевше пінополіуретану,
  при цьому не вимагає особливого інструментарію для установки)

Крім того, мінераловатні ущільнювачі відрізняються відсутністю схильності до деформації та усадки, відмінною морозостійкістю і високою щільністю. Що стосується недоліків, то їх небагато. До основних відносять:

 • Оптимальна теплоізоляція забезпечується тільки в зв’язці з іншими матеріалами, наприклад гідроізоляційної плівкою або ж пароізоляційній мембраною.

На сьогоднішній день існує кілька типів минераловатного ущільнювача, що дозволяє підібрати оптимальний варіант виходячи з особливостей конструкції покрівлі та фасадів, місця знаходження будівлі, клімату і так далі.

Особливості вибору мінеральної вати

Для організації теплоізоляції дахів і фасадів найчастіше використовують ізоват базальтову вату. Для скатних, вертикальних і горизонтальних покрівель, кут нахилу яких не перевищує 60% відмінно підходить Izovat LS або Izovat 30. У разі нахилу покрівлі більш ніж на 60% варто звернути увагу на Izovat 40. Окремі елементи даху потребують особливого виборі утеплювача. В даному випадку добре підійде Izovat Fil. Цей матеріал дозволяє зменшити кут заломлення покрівельного матеріалу.
Для організації не тільки утеплення, але і хорошого відведення дощової або талої води варто використовувати Izоvat 160 INC. Теплоізоляцію вентиляційної покрівлі краще виконувати за допомогою Izovat 110 Vent, Izovat 160, Izovat 180. Утеплювати профільні або ж залізобетонні дахи варто Izovat 135 або Izovat 145. Ці конструкції складаються з декількох шарів мінераловатних утеплювачів однаковою щільності. Як Izovat 135, так і Izovat 145 відрізняються високою міцністю на тиск при 10% деформації при тиску не більше 40 кПа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *