Центр утеплення фасадів
17.04.2019 базальтова вата чи пенопласт що краще базальтовая вата или пенопласт что лучше

Базальтова вата або пінопласт: що краще і чому

В процесі будівництва будь-якого житлового будинку особливо гостро стоїть питання вибору потрібного утеплювача. Вся справа в тому, що від підібраного матеріалу багато в чому залежить не тільки теплоізоляція конструкції, але і її міцність і довговічність.
На сьогоднішній день особливим попитом користуються два матеріали — базальтова вата і пінопласт. Це два різних за технічними властивостями утеплювача, що володіють різними характеристиками і ціною. Який же варіант краще і чому?

Особливості базальтової вати

Базальтова мінеральна вата являє собою теплоізоляційний матеріал, отриманий з базальтового каменю — природної сировини, шляхом нагрівання до високих температур і видування повітряними потоками волокон, що укладаються в плити.
Цей утеплювач відрізняється високою надійністю і безпекою. Він має низький показник теплопровідності, тому відмінно зберігає тепло і таким чином допомагає економити на опаленні в холодну пору року.
Крім того, базальтова мінеральна вата володіє наступними перевагами:

 • Високої паропроникністю (утеплені стіни будуть «дихати», не створюючи при цьому негативного ефекту «парилки», який призводить до розвитку грибка і цвілі, а також руйнування конструкцій),
 • Абсолютною екологічною чистотою,
 • Чи не горючістю (утеплювач не тільки не займається, але і перешкоджає подальшому поширенню вогню),
 • Високої звукоізоляцією,
 • Довгим терміном служби (близько 100 років).

Використовувати даний утеплювач можна на всіх типах стінових матеріалів, при будівництві споруд та будинків різних призначень.
Що стосується недоліків, то такий у базальтової вати один — висока вартість, що часто стає вирішальним фактором при виборі відповідного утеплювача.

Плюси і мінуси пінопласту

Пінопласт ж на відміну від базальтової вати відрізняється доступною вартістю, тому часто використовується при організації утеплення квартир і заміських будинків.
В основі пінопласту — спінений полімер — повністю синтетичний матеріал, що робить теплообмін через цей утеплювач утрудненим. До основних плюсів цього утеплювача відносять:

 • Легка вага (теплоізоляція не ускладнює фасади),
 • Простоту монтажу,
 • Низьку теплопровідність,
 • Доступну ціну.

Що стосується недоліків, то до головних відносять:

 • Легко займається,
 • Виділяє шкідливі речовини, концентрація яких зростає при підвищенні температури,
 • Термін служби до 50 років (на практиці близько 20 років).

Базальтова вата або пінопласт: що вибрати і чому

Вибір утеплювача повинен грунтуватися на оцінці стінових матеріалів. Її доцільно проводити виходячи в першу чергу з паропроникності стінового матеріалу, а також з огляду на несучу здатність стін, призначення споруди і місце розташування майбутньої будови.
У разі використання пінобетону, силікатної цегли, газобетону, бетону кращим вибором стане базальтова вата. В іншому випадку в процесі експлуатації волога, що накопичується в паронепроникних утеплювачі, призведе до розвитку цвілі і швидкого руйнування конструкції стін. Щоб уникнути цього, в разі вибору пінопласту, важливо ретельно продумати систему примусової вентиляції всередині будівлі, за допомогою якої буде організований висновок вологи.
Якщо ж в якості стінового матеріалу застосовується не паропроникні варіанти — мозаїчна штукатурка, плитка або камінь для утеплення можна використовувати сміливо пінопласт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *