БАЗАЛЬТОВА ВАТА АБО ПІНОПЛАСТ: ЩО КРАЩЕ І ЧОМУ
В процесі будівництва будь-якого житлового будинку особливо гостро стоїть питання вибору потрібного утеплювача. Вся справа в тому, що від підібраного матеріалу багато в чому залежить не тільки теплоізоляція конструкції, але і її міцність і довговічність.
На сьогоднішній день особливим попитом користуються два матеріали — базальтова вата і пінопласт. Це два різних за технічними властивостями утеплювача, що володіють різними характеристиками і ціною. Який же варіант краще і чому?
Особливості базальтової вати
Базальтова мінеральна вата являє собою теплоізоляційний матеріал, отриманий з базальтового каменю — природної сировини, шляхом нагрівання до високих температур і видування повітряними потоками волокон, що укладаються в плити.
Цей утеплювач відрізняється високою надійністю і безпекою. Він має низький показник теплопровідності, тому відмінно зберігає тепло і таким чином допомагає економити на опаленні в холодну пору року.
Крім того, базальтова мінеральна вата володіє наступними перевагами:
- Високої паропроникністю (утеплені стіни будуть «дихати», не створюючи при цьому негативного ефекту «парилки», який призводить до розвитку грибка і цвілі, а також руйнування конструкцій),
- Абсолютною екологічною чистотою,
- Чи не горючістю (утеплювач не тільки не займається, але і перешкоджає подальшому поширенню вогню),
- Високої звукоізоляцією,
- Довгим терміном служби (близько 100 років).
Використовувати даний утеплювач можна на всіх типах стінових матеріалів, при будівництві споруд та будинків різних призначень.
Що стосується недоліків, то такий у базальтової вати один — висока вартість, що часто стає вирішальним фактором при виборі відповідного утеплювача.
Плюси і мінуси пінопласту
Пінопласт ж на відміну від базальтової вати відрізняється доступною вартістю, тому часто використовується при організації утеплення квартир і заміських будинків.
В основі пінопласту — спінений полімер — повністю синтетичний матеріал, що робить теплообмін через цей утеплювач утрудненим. До основних плюсів цього утеплювача відносять:
- Легка вага (теплоізоляція не ускладнює фасади),
- Простоту монтажу,
- Низьку теплопровідність,
- Доступну ціну.
Що стосується недоліків, то до головних відносять:
- Легко займається,
- Виділяє шкідливі речовини, концентрація яких зростає при підвищенні температури,
- Термін служби до 50 років (на практиці близько 20 років).
Базальтова вата або пінопласт: що вибрати і чому
Вибір утеплювача повинен грунтуватися на оцінці стінових матеріалів. Її доцільно проводити виходячи в першу чергу з паропроникності стінового матеріалу, а також з огляду на несучу здатність стін, призначення споруди і місце розташування майбутньої будови.
У разі використання пінобетону, силікатної цегли, газобетону, бетону кращим вибором стане базальтова вата. В іншому випадку в процесі експлуатації волога, що накопичується в паронепроникних утеплювачі, призведе до розвитку цвілі і швидкого руйнування конструкції стін. Щоб уникнути цього, в разі вибору пінопласту, важливо ретельно продумати систему примусової вентиляції всередині будівлі, за допомогою якої буде організований висновок вологи.
Якщо ж в якості стінового матеріалу застосовується не паропроникні варіанти — мозаїчна штукатурка, плитка або камінь для утеплення можна використовувати сміливо пінопласт.
Інші статті